O nas

Nasze przedszkole mieści się zabytkowym budynku dawnej szkoły podstawowej w dzielnicy Klimzowiec.  Budynek jest jednopiętrowy i bardzo przestronny.

Sale są duże, kolorowe, funkcjonalne oraz świetnie wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne dostosowane do każdej grupy wiekowej.

Dzieci mają do dyspozycji duży ogród przedszkolny z bogatą infrastrukturą. Ogród był  wyremontowany w roku szkolnym 2016/17.

Obecnie w przedszkolu funkcjonuje 7 oddziałów: Tygryski, Żabki, Krasnale, Smerfy, Puchatki, Biedronki i Zuchy.

W skład kadry pedagogicznej wchodzi 11 wykwalifikowanych nauczycieli (w tym 2 nauczycieli dyplomowanych i 8 kontraktowych i 1 stażysta), logopeda,psycholog i katechetka. W grupach najmłodszych pracują dodatkowo pomoce nauczyciela.

Przedszkole współpracuje m. in. z Miejską Biblioteką – Filia nr 2, Zepołem Szkół Sportowych nr 1 - Szkołą Podstawową nr 5, Szkołą Podstawową nr 37,Gimnazjum nr 2, Policją, Świetlicą Środowiskową przy Zgromadzeniu Sióstr Miłosierdzia, Wojewódzką i Powiatową Inspekcją Sanitarną,Urzędem Pracy, Pogotowiem Opiekuńczym, Uniwersytetem Rozwoju.

Nad funkcjonowaniem całej placówki czuwa dyrektor mgr Lilianna Mondel.
Organem prowadzącym jest Urząd Miasta Chorzów, nadzór pedagogiczny sprawuje Śląskie Kuratorium Oświaty.

Przedszkole czynne jest w godzinach 6.30 -16.30