O nas

Nasze przedszkole mieści się zabytkowym budynku dawnej szkoły podstawowej w dzielnicy Klimzowiec.  Budynek jest jednopiętrowy i bardzo przestronny.

Sale są duże, kolorowe, funkcjonalne oraz świetnie wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne dostosowane do każdej grupy wiekowej.

Dzieci mają do dyspozycji duży ogród przedszkolny z bogatą infrastrukturą. Ogród był  wyremontowany w roku szkolnym 2016/17.

Obecnie w przedszkolu funkcjonuje 8 oddziałów: Tygryski, Żabki, Krasnale, Smerfy, Puchatki, Biedronki , Zuchy i Tropiciele.

W skład kadry pedagogicznej wchodzi 11 wykwalifikowanych nauczycieli (w tym 2 nauczycieli dyplomowanych, 2 mianowanych i 7 kontraktowych ), logopeda,psycholog i katechetka. W grupach najmłodszych pracują dodatkowo pomoce nauczyciela.

Przedszkole współpracuje m. in. z Miejską Biblioteką – Filia nr 2, Zepołem Szkół Sportowych nr 1 - Szkołą Podstawową nr 5, Szkołą Podstawową nr 2, Policją, Świetlicą Środowiskową przy Zgromadzeniu Sióstr Miłosierdzia, Wojewódzką i Powiatową Inspekcją Sanitarną,Urzędem Pracy, Pogotowiem Opiekuńczym, Uniwersytetem Rozwoju.

Nad funkcjonowaniem całej placówki czuwają dyrektor mgr Lilianna Mondel  i wicedyrektor mgr Maria Krannich.
Organem prowadzącym jest Urząd Miasta Chorzów, nadzór pedagogiczny sprawuje Śląskie Kuratorium Oświaty.

Przedszkole czynne jest w godzinach 6.30 -16.30